Saç ekimi fiyatları operasyonu yapacak kliniğe, operasyonun yapılacağı şehre, operasyonun çeşidine ve ekilen greft sayısına göre değişmektedir. Her cerrahi girişimde olduğu gibi bu operasyonun da belli bir maliyet vardır. Bu operasyon gerek uzun sürmesi gerek bir emek gerektirmesi nedeni ile özellikle yurt dışında oldukça pahalı bir operasyondur.

saç ekimi fiyatlarıEkim yapan kliniğin isminin biliniyor olması ya da olmaması da saç ekimi fiyatlarını etkilemektedir. Bu işe yeni başlamış klinikler daha uygun fiyatlar sunabilmektedirler.

Ankara, İstanbul izmir gibi Türkiye’ nin büyük şehirlerinde fiyatlar artış göstermektedir.

Yapılacak olan ekim yöntemi direkt olarak operasyon maliyetlerini değiştirdiğinden fiyatlar üzerinde de etki göstermektedir. Sarfın arttığı robotik ekim gibi tekniklerde fiyatlar artabilmektedir.

Saç Ekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir 

Bazı klinikler her operasyona sabit fiyat verirken, bazı klinikler de ekilecek alanın büyüklüğüne ve ekilecek greft sayısına göre fiyat verebilmektedirler.

Saç ekimi fiyatı belirleyen en önemli kriter kişinin saç açıklığı ve bölgeye ne kadar greft ekim yapılacağı ile ilgili hesaplamadır. Saç nakli ciddi bir işlem olduğundan fiyat konusundan önce yapılan işlemlerin ne kadar başarılı olduğu, ekim yapan doktorun uzmanlığı araştırılıp göz önüne alınmalıdır. Bu operasyon tamamen bir ekip işi olarak değerlendirilmelidir. Operasyon sırasında saç köklerinin alınması, kanalların açılıp yine tek tek ekim yapılmasında uzman ekibin etkisi göz önünde bulundurulmalıdır. Zira yapılan herhangi bir hatanın saç ekimini olumsuz etkileyeceği unutulmamalıdır. Her merkezinin kendi belirlediği fiyatları vardır.

Bir diğer unsur ise hasta sayısıdır. Bazı durumlarda fiyatlar hasta sayısına göre de değişmektedir. Ama burada asıl önemli olan ekim işleminin kliniğe maliyetidir. Hastane ortamında yapılan işlemlerde operasyonun kliniğe olan maaliyeti artmakta bu da saç ekimi fiyatları arttırmaktadır.

Sonuç olarak yurt dışı ile kıyaslandığında Türkiye’de ki fiyatlar daha makul ve daha caziptir. Bu operasyon estetik bir operasyondur. Ankara saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için doktor muayenesi olunması gerekir.