Operasyonu yapacak kliniğe, yapılacağı şehre, yöntemin çeşidine ve ekilen greft sayısına göre saç ekimi fiyatları değişmektedir. Her cerrahi girişimde olduğu gibi bu operasyonun da belli bir maliyet vardır. Bu operasyon gerek uzun sürmesi gerek bir emek gerektirmesi nedeni ile özellikle yurt dışında oldukça pahalı bir operasyondur.

Ankara Saç Ekimi Fiyatları, Nasıldır ?

saç ekimi fiyatları Saç ekimi yapan kliniğin isminin biliniyor olması ya da olmaması da saç ekim fiyatlarını etkilemektedir. Bu işe yeni başlamış klinikler daha uygun fiyatlar sunabilmektedirler.

Saç ekiminin fiyatları; Ankara, İstanbul İzmir gibi Türkiye’nin büyük şehirlerinde fiyatlar artış göstermektedir.

Yapılacak olan ekim yöntemi direkt olarak operasyon maliyetlerini değiştirdiğinden fiyatlar üzerinde de etki göstermektedir. Sarfın arttığı robotik ekim gibi tekniklerde fiyatlar artabilmektedir.

Saç Ekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bazı klinikler her operasyona sabit fiyat verirken, bazı klinikler de ekilecek alanın büyüklüğüne ve ekilecek greft sayısına göre fiyat verebilmektedirler.

Operasyonun ücretini belirleyen en önemli kriter kişinin saç açıklığı ve bölgeye ne kadar greft ekim yapılacağı ile ilgili hesaplamadır. Saç nakli ciddi bir işlem olduğundan fiyat konusundan önce yapılan işlemlerin ne kadar başarılı olduğu, ekim yapan doktorun uzmanlığı araştırılıp göz önüne alınmalıdır. Bu operasyon tamamen bir ekip işi olarak değerlendirilmelidir. Operasyon sırasında saç köklerinin alınması, kanalların açılıp yine tek tek ekim yapılmasında uzman ekibin etkisi göz önünde bulundurulmalıdır. Zira yapılan herhangi bir hatanın saç ekimini olumsuz etkileyeceği unutulmamalıdır. Her merkezinin kendi belirlediği fiyatları vardır.

Bir diğer unsur ise işlem sayısıdır. Bazı durumlarda fiyatlar kişi sayısına göre de değişmektedir. Ama burada asıl önemli olan ekim işleminin kliniğe maliyetidir. Hastane ortamında yapılan işlemlerde operasyonun kliniğe olan maaliyeti artmakta bu da saç ekiminin fiyatlarını arttırmaktadır.

Sonuç olarak yurt dışı ile kıyaslandığında Türkiye’de ki fiyatlar daha makul ve daha caziptir. Bu operasyon estetik bir operasyondur. Ankara'da saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için doktor muayenesi olunması gerekmektedir.

Ucuz saç ekim adı altında toplama bir ekiple merdiven altı yerlerde yapılan ekimler fiyat oranını oldukça düşürmektedir. Bu işlem tıbbi ve cerrahi bir müdahaledir. Doktor ve klinik seçimini iyi araştırarak kaliteli bir seçim yaptırmanız daha doğru olacaktır.

Ucuza Saç ekimi Mümkün mü?

Ucuz fiyata doğal olmayan gayet yapay görünen bir saçtan ziyade, profesyonel işinin ehli olan bir cerraha ekim yaptırmanız seyrek dahi olsa doğallıktan uzaklaşmadan başarılı bir estetik görünüme sahip olmak kişiyi daha mutlu edecektir.  Aynı zamanda sıradan ucuz yerlerde ekim yapan kişiler, şu kadar greft ektik deyip eksik, söylediklerinden daha altında az greft sayısı da ekibilmektedirler. Fakat birkaç ay sonra alınan sonuçta söylenilen greft sayısından daha altta bir greft ekildiğinin farkına varacaktır. Bu da kişi için tam bir mağduriyettir. İstediği saç kökü beklentisini karşılamadığı için, aldığı sonuçtan memnun kalmayarak tekrar bir ikinci operasyon için masrafa girmesi söz konusudur. Sonuç olarak güveni de sarsılmıştır.

Araştırma dahi yapsa kafası karışacaktır. Saç tekrar bir işleme maruz kalacaktır. Tekrar bir planlama yapılıp , saç alınacak donör alanının yeterliliği, nasıl bir düzeltme ve sıklaştırma yapılabileceği uzman plastik cerrah tarafından tekrar planlaması yapılır. İkinci bir operasyon da bu kez maliyette ister istemez artacak farklılık gösterecektir.

Bu yüzden bu işin piyasasını iyi araştırarak öğrenmek gerekir. Nasıl şartlarda hangi ortamlarda ekim yapıldığı, doktorun cerrahın uzmanlık alanı , yapılan ekimler var ise referans  sonuçlarını görmek en doğal hakkınız olacaktır. Uygulamayı yapan ekim merkezi kliniğin size sunacağı şartlar önemli etkenlerdir. Tekrar bir mağduriyet söz konusu olmaması açısından araştırma yaparak güvenilir bir ekim yaptırmanız en sağlıklısı olacaktır.