Sakal ekimi sakallardaki yanık , kesikler , doğum lekesi ve bunun gibi sayabileceğimiz bir çok nedenden dolayı Sakal ekimi ihtiyaç olarak ortaya çıkmıştır. Sakalları sıklaştırma işlemleri için yapılan ve en çok başarılı sonuç elde edilen yöntem olan fue bu transfer işlemi için de oldukça ideal ve başarılıdır. Genelde saç ekimi ile nerede ise aynı prosedür uygulanırken sadece alıcı alan sakal bölgesidir.

Olmayan Sakalların Eksikliklerinin Sakal Ekimi ile Tamamlanması

sakal ekimi Travmatik bir duruma bağlı olarak gelişen cilt hasarları sonucunda bu hasarların oluştuğu bölgelerde kıl oluşumu ortadan kalkar. Görüntü olarak da kötü bir durum ortaya çıkar, kişi sürekli traş olmak zorunda kalır. fue bu duruma oldukça sağlıklı çözümler sunabilmektedir.

Sakal için kök ekilecek alanın belirlenmesi, belirlenen bu bölgenin nakle uygunluğu ve ekilecek miktarın belirlenmesinin ardından donör olarak kullanılacak bölgenin belirlenmesi, ihtiyacı karşılayacak kadar kök sayısı elde edilip edilemeyeceği belirlenir ve bir yol haritası çıkartılır.

Sakal Ekimi İle Doğal Sakal Görünümü Oluşur mu ?

Sakal ekimlerinde belirlenen alanda doğal sakal görünümü elde etmek için miktar , yoğunluk belirlenir. Donör olarak da ense bölümü tercih edilmelidir. Ense bölümündeki saçların yönü büyük çoğunlukta insanların aşağı doğrudur ve buradan alınan köklerin yerleri ve eksikliği saçların makul miktarda uzaması ile görüntü olarak ortadan kalkar. Ensedeki yeterli olmazsa eğer uygunsa boyun bölgesindeki sakalların transfer edilmesi de mümkündür. Transfer edilen köklerin yeni yerlerine uyum sağlaması kısa bir süre alır ve tatmin edici sonuçlar ortaya çıkarır. Sakal ekildik den sonrasında iyileşme süreci çok uzun değildir ancak gerekli hassasiyetin ve çabanın gösterilmesi durumunda sorunsuz bir iyileşme süreci geçirmek mümkündür. Kesin sonucu görebilmek için bir yıllık bir sürenin sonrasında konuşmak doğru olacaktır. Ancak bu süre zarfında kesin sonuca yakın bir durum ilk altı aydan sonra yaklaşık olarak oluşmaya başlamış olacaktır.

Belirtilen süreler geçtikten sonra elde edilen görünüm mevcut sakal ile uyumlu ve dışarıdan bakıldığında anlaşılmayacak kadar doğaldır. Kesin sonuç operasyon yaptıran kişiyi memnun etmez ise yoğunluğu artırmak adına tekrar bir operasyon yapılması mümkündür ancak bunun için yaklaşık bir yıl gibi bir süre geçmesi gerekir ancak bu süre kişilerin durumuna göre değişiklik gösterebileceğinden bu konuyla ilgili en net bilgiyi doktorunuz size bütün detaylarıyla bilgilendirme yapacaktır ve gerektiğinde planlama da yapılabilecektir. Ankara'da Sakal ekimi konusunda bilgi almak için arayabilir, doktora sorun bölümünden sorununuz hakkında bilgi edinebilirsiniz.