Saç Ekiminde Eğitim

İşlem plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Her doktor bu uygulamayı yapamaz, yapmamalıdır. Bu hasta için büyük sorun teşkil etmektedir. Cerrahi bir uygulamadır. Oldukça önem arz eder. Bu tür anestezi verilerek yapılan tıbbi işlem ve operasyonlar estetik cerraha düşer.

Saç Ekiminde EğitimBirçok kişi artık sağlık bakanlığı onayı olmadan sıradan yerlerde saç ekim işlemi gerçekleştirmektedirler. Fakat bunun eğitim almış olmak çok önemlidir. Bu tür operasyonlar başarı ve profesyonellik gerektirir.

Günümüzde dermatologlar da ekim işlemi yapabilmektedirler. Ekim ameliyatı ciddi hassasiyet ve dikkat gerektiren bir operasyondur.  Özellikle bu alanda uzmanlaşmış, okulunu okumuş, plastik cerrahi saç ekim uzmanları tarafından ekim işlemi yapılabilir. Fakat bunlar dışında sıradan kliniklerde, ofislerde, merdiven altı yerlerde yapılan işlemlerde sonuç başarısız olur ve mağdur olursunuz. Karşınızda bir muhatapta bulamazsınız. Çünkü yaptıkları hatayı kabul etmezler.

Ama bu işin ehli uzmanı plastik cerrah ve rekonstrüktif  bir cerrah tarafından yapıldığında ise sonuç başarılı olur ve mağduriyet yaşamamış olursunuz. Küçük bir hata yapılmış dahi olsa düzeltmek için her zaman bir çözüm yolu vardır.

Saç Ekiminde Eğitim & Tedavi

Saç dökülmesinin başlaması durumunda kişi psikolojik ve sosyal açıdan olumsuz etkilenebilmektedir. Dökülmenin başlaması ve saçların seyrelmesi durumunda kişi bir doktora başvurma gereği duymaktadır. İlk olarak işin ehli uzman plastik cerrah ve rekonstrüktif  bir cerrah araştırılmalı ve doktorun referanslarına bakılmalıdır. Başarılı sonuçları olan iyi eğitim almış bir uzman tarafından yapılan operasyon kişiyi memnun edecektir. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar oluşabilir. Hastanın muayenesi sonrasında dökülmenin nedenleri ve ekim için uygunluğuna bakılır. Doğru tanı konarak yapılan bir tedavi başarılı olacaktır.

"Saç ekiminde eğitim" almış uzman ve klinik ortamda, hastane koşullarında yapılması son derece önemlidir. Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biridir. Aksi durumda kişinin sağlığı riske edilmiş olunur. Saçta ön bölge, taç bölgesinin planlanması ve ekim yönünün iyi belirlenmesi gerekmektedir. Yanlış yönde ekilen greftler saça doğal bir görünüm katmayacaktır. Saç ekim işlemi sanat olarak nitelendirilebilir. Başarılı bir saç ekim operasyonu için klinik tercihinizde ve doktorunuzun başarısına önem vermeniz doğal görünüme sahip estetik bir görünüm sağlayabilir.

Doktora Sorun